Menu

V Dome sv. Kozmu a Damiána začala zaujímavá jeseň

Mesiac október sa niesol v znamení kultúrnych podujatí. Spolu s našimi  klientmi  sme  sa  2. októbra 2017 zúčastnili na regionálnej súťaži „Krídla túžby“, ktorá sa konala v divadle Jonáša Záborského. Táto súťaž sa niesla pod záštitou Prešovského samosprávneho kraja. Zaujímavý kultúrny program a divadelné scénky klientov z iných zariadení, nás veľmi zaujali a pobavili.

Na zaver súťaže boli oceňovaní najlepší prijímatelia, poskytovatelia a zamestnanci sociálnych zariadení.

Ďalšie zaujímavé podujatie, ktoré sme s klientmi navštívili 5. októbra 2017 bolo folklórne vystúpenie „Kandráčovcov“. Vystúpenie sa konalo pri príležitosti mesiaca úcty k starším v Parku kultúry a oddychu v Prešove a usporiadateľom bolo Mesto Prešov. Podujatie plné spevu a hudby pripomenulo našim klientom ich mladosť a s radostným srdcom sa ku spevu známych pesničiek pridali.

Na spestrenie jesenných dní a skrášlenie interiéru nášho zariadenia spoločne sme s klientmi zhotovili koláž na tému „Jesenná krajinka.“ Pri jej vytváraní nešetrili dobrými nápadmi, fantáziou a svojim talentom. Vytvorili čarovnú krajinku plnú  jesenných motívov a farieb.